BİNGÖL SOLHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 YILI EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU BAŞLADI.

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için İlçemizdeki okullarda ihtiyaç duyulacak öğretmen açığına yönelik ek ders karşılığı Ücretli Öğretmen Başvurularının alınmasına başlandı.
2018-2019 YILI EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU BAŞLADI.

Başvurular e-devlet modülü üzerinden yapılamya başlamıştır.

Başvuru yapacak adayların sadece aşağıda belirtilen adresten başvurularını yapmaları yeterlidir. Başvuru sürecinde herhangi bir evrak istenmemektedir.

Adayların KPSS 2018 PUANI kısmına varsa KPSS P121 yoksa KPSS P10 Puanlarını girmeleri gerekmektedir. Bu iki puan türü olmayan adayların atamalarının yapılacağı puan türündeki KPSS puanını girmeleri gerekmektedir.

 

SOLHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019  EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME

BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

 

1. Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

2. İlgililer Solhan İlçesinde 2018-2019 öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.

3. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları  27 Ağustos-10 Eylül 2018 tarihleri arsında E-DEVLET https://www.turkiye.gov.tr/internet adresi üzerinden alınacaktır. Bu tarihlerden önce yapılan başvuruların belirtilen tarihler arasında güncellenmesi gerekmektedir. Ücretli Öğretmenlik Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

4. Yanlış beyanda bulunanların görevlendirilmeleri iptal edilecek ve yanlış beyanda bulunduğu için kişiye bir daha görev verilmeyecektir.

5. İnternet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde yeniden müracaat alınacaktır.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda görevlendirilmesi yapılanlardan aşağıdaki belgeler istenecektir:

a.           Nüfus cüzdanı fotokopisi

b.           Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e Devletten alınabilir)

c.           Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi

d.           Varsa Formasyon Belgesinin Fotokopisi

e.           Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası)

f.           Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge

7.      Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmen görevlendirilecektir.

8.      Görev verilip göreve başlamayanlar veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. 

9.      Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1.    Öncelik          :Eğitim Fakültesi mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi alanlar)

2.    Öncelik          :Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)

3.    Öncelik          :Yan alanı ve sertifikası olanlar.

4.    Öncelik          :Diğer alanlar

5.    Öncelik          :Ön Lisans Mezunları.

Not :Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerde;

1. Öncelik : Okul Öncesi Bölümü Lisans Mezunları

2. Öncelik : Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları görevlendirilecektir.

Not: Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

10.  Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde 4. maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar

a)    Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

·         İngilizce Sertifikası

·         Almanca Sertifikası

·         Özel Eğitim Sertifikası

·         Bilgisayar Sertifikası

b)    Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

 11. Güvenlik Soruşturması neticesinde göreve başlatılacak, Güvenlik Soruşturması olumsuz gelenler başlatılmayacak göreve başlamış olsa bile görevlendirmesi iptal edilecektir. 

Bilgi İçin: 0426 711 20 86

            İnsan Kaynakları Şubesi

Yeni Mahalle, Şehit Mehmet Türkseven Bulvarı Cad. No 59 Solhan/BİNGÖL - 90 (426) 711 20 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.