BİNGÖL SOLHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmen Adaylarından Talep Edilen Belgeler (GÜNCELLENDİ-2020)

İlçemize  Atanan Sözleşmeli Öğretmen Adaylarından Talep Edilen Belgeler (GÜNCELLENDİ-2020)

ÖNEMLİ NOT:

İlçemize atanan sözleşmeli öğretmenlerin atanma kararnamelerinin Bakanlığımızca ilçemize gönderilmesine müteakip güvenlik soruşturması yapılmayacağından ve hizmet sözleşmelerinin atanılan okul Müdürlüğüne uğranılmadan aşağıda istenilen belgelerle doğrudan Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.  

 

Milli Eğitim Bakanlığınca ilçemizdeki eğitim kurumlarına ataması yapılan Öğretmen (ilk atama sözleşmeli) adaylarının başlama iş ve işlemleri ikinci bir duyurumuzda belirtilecek olan tarihlerde yapılacak olup, ikinci duyurumuza kadar Öğretmen adaylarının yazımızın ekinde belirtilen evrakları hazırlamaları ve istenecek olan tarihlerde Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İLÇEMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

6. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (6 adet)

7. Adli Sicil Kaydı. (E-Devletten alınanlar kabul edilecektir.)

8. Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği (Mülakat için alınan Form)

9. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

10. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan sağlık kurulu raporu.

11.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmeden önce Solhan zirarat bankasında hesap açılması,

12.Mal Bildirim Formu (Formu İndirmek İçin  (TIKLAYINIZ)

NOT1:1- İstenilen belgelerin asılları ve bir fotokopisi hazırlanacaktır.

          2- İlçemiz atama bürosu iletişim Numarası; 0426 711 20 86 Dahili-19

Yeni Mahalle, Şehit Mehmet Türkseven Bulvarı Cad. No 59 Solhan/BİNGÖL - 90 (426) 711 20 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.